چارلز سیلورستاین، 87، درگذشت.  به بی‌اعتنایی به همجنس‌گرایی کمک کرد

او نوشت: “ما واقعاً روی شانه های او ایستاده ایم.”

دکتر درشر، روانپزشک همجنس گرا که علیه تبدیل درمانی صحبت کرده است، با تأمل در مورد تأثیر دکتر سیلورستاین، از طریق ایمیل گفت:

«اگرچه زمانی که چارلز از من حمایت می کرد، هنوز در دانشکده پزشکی نرفته بودم، می توانم بدون تردید بگویم که بدون کمک های او، شغل من در روانپزشکی و روانکاوی امکان پذیر نبود. بسیاری از ما مدیون قدردانی عمیقی به او هستیم – اما سخاوت چارلز به حدی بود که او هرگز طوری رفتار نکرد که کسی چیزی به او بدهکار است.

چارلز سیلورستاین در 23 آوریل 1935 در بروکلین به دنیا آمد. پدرش، سام، روزنامه ها را با کامیون تحویل می داد و مادرش، آیدا (برلی) سیلورستاین، خانه دار بود.

او عمدتاً در نیویورک بزرگ شد، اگرچه زمانی در 11 سالگی بود که تقریباً او را کالیفرنیایی کرد و در عین حال او را با تبعیض آشنا کرد. یک همکار سابق به پدرش پیشنهاد کار در کالیفرنیا را داده بود، اما زمانی که خانواده پس از 9 روز رانندگی به ساحل غربی رسیدند، کمتر از مهمان نوازی استقبال کردند.

دکتر سیلورستاین در تاریخ شفاهی ثبت شده در بایگانی Outwords در سال 2018 به یاد می آورد: «مردان دیگر در مغازه نزد سرکارگر آمدند و گفتند، یا از شر آن یهودی خلاص شوید، یا ما اعتصاب می کنیم». بازپرداخت ودیعه ای که در خانه گذاشته بودند، خانواده را سوار ماشین کردند و سفر طولانی به نیویورک را انجام دادند.

دکتر سیلورستاین گفت که اولین بار در دوران نوجوانی متوجه شد که همجنسگرا است، اما حمایت او هنوز سالها در آینده بود. او گفت که در تلاش‌های اولیه‌اش برای روانکاوی، به طور خاص خواستار «درمان» شد.

او گفت: «من از آن دسته افرادی بودم که این اعتماد به نفس پایین، افسردگی و احساس شرمندگی را داشتم که بعداً در مورد آن نوشتم.

nytimes.com

فورس ماژور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شانزده =

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.