Nirmala Sitharaman

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی اتحادیه ابراز اطمینان کرد که تولید درآمد مالیاتی در سال مالی جاری (سال مالی 23) برای تأمین هزینه اضافی 3.26 تریلیون روپیه کافی است، که وزارت او به دنبال تصویب پارلمان است.

سیتارامان در پاسخ به بحث در مورد تقاضای تکمیلی برای کمک های مالی در روز چهارشنبه در راجیا سبها، ادعاهای مخالفان مبنی بر اینکه مرکز به خوبی برای مقابله با بادهای منفی جهانی آماده نیست را رد کرد و گفت که مفروضات هزینه های بودجه قبل از جنگ در اوکراین و تأثیر آن بر مواد غذایی انجام شده است. و قیمت کالاها

درآمدی که ما ایجاد می کنیم به اندازه کافی برای پرداخت هزینه های اضافی کافی است. سیتارامان گفت: جمع آوری درآمدهای مالیاتی ناخالص در نیمه اول سال (آوریل-سپتامبر) 18 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که به طور قابل توجهی بالاتر از فرضیه رشد بودجه 9.6 درصدی برای سال مالی 23 است.

«به اندازه کافی شناور درآمد وجود دارد که به من اطمینان می دهد که می توانیم این تقاضای تکمیلی برای کمک های مالی را تامین کنیم. این با اعلام ماه سپتامبر مبنی بر پایبندی مرکز به برنامه های استقراض برای سال تقویت می شود.

وزارت دارایی به دنبال تصویب پارلمان برای هزینه ناخالص اضافی به مبلغ 4.36 تریلیون روپیه در سال مالی 23 از طریق اولین بخش از تقاضاهای تکمیلی برای کمک های مالی است. در حالی که خالص خروجی نقدی 3.26 تریلیون روپیه تعیین شده است، مابقی با پس انداز یا دریافت های افزایش یافته تطبیق خواهد شد.

تقاضای هزینه های اضافی تحت سلطه یارانه کود، یارانه غذا، پرداخت به شرکت های بازاریابی نفت (OMCs) برای عملیات LPG داخلی، و بودجه برای طرح تضمین شغل روستایی است.

سیتارامان گفت که تمام فرضیات بودجه قبل از جنگ مطرح شده بود و زمانی که قیمت کالاها و مواد غذایی افزایش یافت، دولت مجبور شد یارانه غذا و کود را تامین کند.

او گفت: «اقلامی که تحت آنها با تقاضای تکمیلی قرار گرفته‌ایم تضمین می‌کند که از فقرا و کشاورزان حمایت کافی صورت می‌گیرد.

سیتارامان گفت که تقاضای تکمیلی فعلی 8 درصد از کل بودجه سال مالی 23 به 39.4 تریلیون روپیه است، در مقابل 19 درصد بودجه سال مالی 21 در سال همه گیر و 20 درصد بودجه سال مالی 09 در بحبوحه بحران مالی جهانی.

وزیر دارایی گفت که دولت به دلیل قیمت سوخت و کود، تورمی را که امروزه صرفاً “خارجی” است، زیر نظر دارد و تورم عمده فروشی به پایین ترین حد در 21 ماه گذشته رسیده است.

بعداً، راجیا سبها درخواست‌های تکمیلی برای کمک‌های بلاعوض را به لوک سبها برگرداند، بنابراین فرآیند اجازه دادن به دولت برای هزینه 3.25 تریلیون روپیه اضافی در سال مالی 23 را تکمیل کرد.

تورم خرده‌فروشی بر اساس شاخص قیمت مصرف‌کننده که از ژانویه امسال بالاتر از سطح تحمل بانک مرکزی 6 درصد باقی مانده بود، در نوامبر به 5.88 درصد کاهش یافت.

وزیر دارایی همچنین به مجلس اطلاع داد که NPA ناخالص بانک‌ها به پایین‌ترین حد در شش سال گذشته یعنی 5.9 درصد در مارس 2022 کاهش یافته است. او همچنین گفت که رویکرد هدفمند دولت برای مقابله با تأثیر کووید به هند کمک کرده است تا رشد خود را بدون وارد شدن به بحران احیا کند. رکود اقتصادی


business-standard

فورس ماژور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.