اندروید 14 می تواند ویژگی سلامت باتری را به گوشی ها و تبلت ها بیاورد

iOS دارای یک ویژگی سلامت باتری است که به عنوان یک ویژگی بومی در اندروید برای نشان دادن حداکثر ظرفیت باتری دستگاه وجود ندارد. با این حال، اندروید 14 زمانی که نسخه نهایی آن منتشر شود، می تواند آن را به همه دستگاه های اندرویدی بیاورد.

سابق XDA-DevelopersEIC Mishaal Rahman فاش کرده است که گوگل چند API BatteryManager جدید را به نسخه بتا اندروید 14 اضافه کرده است. دو مورد از آنها APIهای عمومی هستند – برای ارائه اطلاعات در مورد تعداد چرخه و وضعیت شارژ استفاده می شوند – در حالی که بقیه APIهای سیستمی هستند که تاریخ ساخت، تاریخ اولین استفاده، خط مشی شارژ و وضعیت سلامت دستگاه را گزارش می کنند.

رحمان گزارش می‌دهد که هر برنامه‌ای با مجوز BATTERY_STATS می‌تواند این APIهای سیستم را فراخوانی کند، اما این برنامه‌ها فقط در دستگاه‌های Pixel دارای Android 14 Beta 2 یا بالاتر در دسترس هستند. توسعه دهنده Narek اپلیکیشنی به نام Batt توسعه داده است که از این API های جدید برای گزارش سلامت باتری و چرخه شارژ گوشی هوشمند استفاده می کند. می‌توانید آن را از GitLab دانلود کنید و اگر اندروید 14 دارد آن را روی دستگاه خود امتحان کنید.
وضعیت باتری دستگاه توسط برنامه Batt گزارش شده است

با این حال، صحت داده‌هایی را که برنامه به اشتراک می‌گذارد نمی‌توان تضمین کرد، زیرا گزارش می‌دهد که APIها چه چیزی را برمی‌گردانند و این آمار به اطلاعاتی بستگی دارد که IC شارژ ردیابی می‌کند. همچنین بستگی به این دارد که HAL از این ویژگی پشتیبانی کند یا خیر.

در اینجا امیدواریم که گوگل یک ویژگی سلامت باتری مناسب را به اندروید 14 پایدار اضافه کند تا مجبور نباشید برای بررسی وضعیت سلامت باتری دستگاه خود به برنامه هایی مانند Batt اعتماد کنید.

منبع

gsmarena.com

فورس ماژور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.