نکات و اصول میکاپ برای صورت گرد

فرم صورت‌ گرد معمولاً تپل‌ و پهن‌تر از دیگر فرم‌های صورت به نظر می‌رسد اما با استفاده از اصول آرایش درست، می‌توانید ظاهر خود را به گونه‌ای بسازید که بهترین ویژگی‌های چهره شما برجسته شود و در عین حال تمرکز را از روی بعضی از بخش‌های صورت خود بردارید. به عنوان مثال، می‌توانید از آرایش برای کشیده‌تر نشان دادن صورت خود استفاده کنید. برای آشنایی با ویژگی‌ها این فرم صورت و اصول آرایش صورت های گرد همراه ما باشید.

ویژگی‌ های فرم صورت گرد

فرم صورت گرد، یکی از شناخته‌شده‌ترین شکل‌های صورت است که در آن طول و عرض صورت تقریباً یکسان است. افرادی که صورت گرد دارند معمولاً زاویه فک‌های تیز ندارند و به‌خاطر گونه‌های پر، جوان به نظر می‌رسند. به‌طور‌کلی گونه‌ها یکی از بخش‌های مهم صورت گرد هستند. پیشانی در این فرم صورت پهن و خط رشد مو با گردی صورت هماهنگ است.

اصول میکاپ صورت گرد

درست است که ویژگی‌های فرم صورت گرد باعث می‌شود تا ظاهرتان جوان‌تر به‌نظر برسد اما گاهی ممکن است صورت را بیش‌از حد تپل نشان دهد. اگر می‌خواهید از گردی و تپلی چهره کم کنید، نحوه آرایش خود را به سمت کشیده‌تر نشان دادن صورت ببرید که با استفاده از کرم پودر و کانسیلرهای تیره‌تر امکان پذیر است. اصول آرایش صورت گرد که در ادامه آمده، به معرفی نوع لوازم آرایش و نحوه استفاده از آنها برای صورت گرد و تپل شما می‌پردازد.

انتخاب مدل مو برای صورت گرد

یکی از مهم‌ترین مراحل کشیده‌ نشان دادن صورت‌های گرد، انتخاب مدل موی مناسب است. مردانی که صورت‌های گرد دارند باید مدل مویی را انتخاب کنند که حجم مو روی سر و اطراف صورت آن‌ها زیاد است.

خانم‌ها نیز باید به سراغ انتخاب مدل مو‌هایی بروند که بلندی آن‌ حداقل تا چانه است. چتری زدن موها می‌تواند یکی از بهترین استایل‌ها برای خانم‌هایی با صورت گرد باشد؛ چراکه با فرم گرد صورت آن‌ها هماهنگ می‌شود.

‌آرایش چشم برای صورت گرد

انتخاب درست آرایش و خط چشم برای صورت گرد می‌تواند به شما کمک کند تا حجم گونه‌های خود را کمتر کنید و تمرکز را روی چشم‌های خود بیاورید. بهترین مدل‌های خط چشم برای صورت گرد مدل‌های گربه‌ای یا کشیده هستند. استفاده از ریمل، سرمه یا خط چشم‌های رنگی باعث می‌شود چشم‌های شما مرکز توجه صورت باشند.

مدل ابرو در صورت گرد

مدل ابرو‌های شما می‌تواند تاثیر زیادی روی گرد یا کشیده بودن صورت داشته باشد. به همین خاطر اگر می‌خواهید از عریض و گرد بودن خود کم کنید به سراغ مدل‌های ابروی S‌ مانند با قوس کم یا زیاد بروید. این مدل‌های ابرو چشم‌های شما را به سمت بالا می‌کشند و تمرکز را از روی عرض صورتتان بر می‌دارند. درحالی‌که ابروهای صاف یا گرد باعث می‌شوند صورت شما کوتاه‌‌تر به نظر برسد.

کانتور در میکاپ صورت گرد

کانتورینگ یکی از مهم‌ترین ترفند‌هایی است که می‌تواند در آرایش صورت گرد و تپل استفاده شود تا آن را لاغر‌تر نشان دهد. به کمک کانتور اصولی زوایایی بیشتری در صورت خود ایجاد می‌کنید و گردی صورت خود را از بین خواهید برد.

بهتر است رنگ کانتوری که انتخاب می‌کنید دو تا سه درجه از رنگ پوست شما تیره‌تر و مات باشد. برای کشیده‌تر نشان دادن صورت این بخش‌ها را کانتور کنید:

  • زیر استخوان گونه
  • استخوان شقیقه
  • امتداد خط رویش مو

هایلایت برای صورت گرد

برای تکمیل کانتور در آرایش صورت گرد نیاز به استفاده از هایلایتر دارید. هایلایتر کمک می‌کند تا تمرکز میکاپ به جای عرض صورت، روی بخش‌های مرکزی آن باشد. برای استفاده از هایلایت آن را روی مرکز پیشانی، مرکز چانه و پل بینی خود بزنید. همچنین استفاده از هایلایت روی قسمت بالای سیب گونه باعث می‌شود ساختار استخوانی صورت برجسته‌تر شود.

انتخاب رژ گونه برای صورت کشیده

بیشتر افراد فکر می‌کنند استفاده از هایلایت در مدل آرایش برای صورت گرد باعث تپل‌تر شدن صورت می‌شود؛ اما در واقع این مهم است که شما رژ گونه را به کدام بخش صورت خود می‌زنید. برای مثال استفاده از این محصول روی سیب گونه باعث تپل‌تر شدن صورت می‌شود؛ اما اگر آن را روی استخوان گونه و به‌صورت مورب‌ رو به بالا بزنید، می‌توانید زاویه‌های جدیدی روی صورت خود ایجاد کنید.

انتخاب رژ لب برای صورت کشیده

بهتر است پیش از رژ ابتدا با یک مداد لب، مرز لب‌های خود را پررنگ کنید. این کار به برجسته‌تر شدن لب‌های شما کمک می‌کند. می‌توانید با همان مداد لب یا انواع رژ لب مدادی، لب‌های خود را پررنگ کنید یا در کنار مداد لب از رژ‌های مدادی با همان طیف رنگی استفاده کنید.

مراحل تصویری آرایش صورت گرد

با استفاده از نکات بخش قبل، می‌توانید آرایش ساده صورت گرد را به این ترتیب انجام دهید:

۱- آرایش خود را به کمک پرایمر و بعد کرم پودر زیر‌سازی کنید.

۲- اگر از کرم‌ پودر مایع استفاده کرده‌اید، روی آن پنکک بزنید. اگر پوست چربی دارید بهتر است کرم پودر را به همه بخش‌های صورت خود بزنید تا صورت شما حالت مات پیدا کند.

۳- پایین فک، زیر استخوان شقیقه و امتداد خط رویش مو را کانتور کنید. به جای کانتور می‌توانید از برنزر استفاده کنید.

۴- در بخش بالایی سیب گونه، از رژ گونه مات استفاده کنید.

۵- مرکز پیشانی، مرکز چانه و پل بینی را هایلایت کنید.

۶- چشم‌های خود را به کمک خط چشم، ریمل و سایه آرایش کنید.

۷- ابرو‌های خود را به کمک ژل ابرو مرتب کنید. لازم نیست ابرو‌ها را به سمت بالا لیفت کنید. همین که زاویه ابروی شما مشخص شود، کافی است.

۸- با مداد و رژ لب، لب‌های خود را برجسته کنید.

۹- به کمک پودر فیکس آرایش خود را ثابت و ماندگار کنید.

مدل‌های میکاپ صورت گرد

نحوه آرایش کردن صورت گرد به رنگ پوست و تپل یا لاغر بودن صورت وابسته است. در ادامه چند مدل میکاپ صورت گرد را بنابر این پارامتر‌ها بررسی می‌کنیم.

آرایش صورت گرد و سفید

ممکن است رنگ سفید پوست برای افرادی که صورت گرد دارند یک چالش محسوب شود؛ چراکه باعث می‌شود تپل بودن صورت آن‌ها بیشتر به چشم بیاید. برای حل کردن این چالش می‌توان از کرم پودر و کانسیلر‌های یک تا دو درجه تیره‌تر از پوست خود استفاده کنید.

بهتر است در آرایش صورت گرد و سفید از رژ گونه‌های روشن‌تر و رژ‌ لب‌های طیف نارنجی و هلویی استفاده کنید تا پوست شما گرم‌تر به نظر برسد.

آرایش‌ صورت گرد و گندمی

در این مدل از آرایش صورت گرد و گندمی بهتر است از رنگ‌های کمی‌ تیره از تناژ پوست برای رژگونه استفاده شود تا گردی گونه‌ها متعادل‌تر شود. به‌علاوه بهتر است از کانسیلری هم رنگ پوست، زیر چشم‌ها استفاده شود تا گودی آن‌ها را بپوشاند. رژ‌های قرمز روشن تمرکز را به سمت لب‌های شما می‌آورند.

آرایش صورت گرد و لاغر

آرایش صورت گرد و تپل

برای اینکه صورت خود را لاغر‌تر نشان دهید، لازم است تا از هایلایتر و کانتور به‌خوبی استفاده کنید: کانتور برای زاویه سازی و هایلایت برای بلند‌تر نشان دادن. هم‌چنین بهتر است به سراغ رژ‌ لب‌های طبیعی‌ و نزدیک به رنگ لب خود بروید؛ چراکه رژ لب‌های تیره صورت را پهن‌تر نشان می‌دهند.

نبایدهای آرایش صورت گرد

  • به سراغ کانتور و هایلایت‌های براق نروید. بهتر است از محصولاتی با حالت مات استفاده کنید تا صورت شما را لاغر و کشیده‌تر نشان دهند.
  • رژ گونه خود را روی به‌سمت بینی یا داخل گونه‌های خود نزنید. این کار باعث می‌شود صورت شما تپل‌تر به‌ نظر بیاید.
  • بهتر است از انتخاب مدل موهای کوتاه دوری کنید. بهترین اندازه مو برای صورت گرد تا سر شانه است. به علاوه موهای خود را بیش از اندازه حجم ندهید. این کار صورت شما را گردتر نشان می‌دهد.

کلام آخر

صورت گرد یکی از معمول‌ترین فرم‌های چهره است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد. گونه‌های برجسته، چانه گرد و صورت عریض از جمله این ویژگی‌ها هستند. در آرایش صورت گرد، سعی کنید تمرکز خود را روی نقاط قوت دیگر صورت خود، مثل چشم‌ها و لب‌ها بگذارید و با استفاده از کانتور و هایلایت اصولی، زاویه‌های صورت خود را نمایان‌تر کنید.

تکنیک‌هایی که در این نوشته از سایت خانومی به شما آموزش دادیم، در این راستا به شما کمک می‌کنند. با دانستن نحوه اصولی میکاپ صورت گرد، خواهید درخشید.

سوالات متداول آرایش صورت گرد

آیا می‌توان از رژ گونه روشن برای آرایش صورت گرد استفاده کرد؟

بله. رنگ‌های روشنی مثل صورتی، نارنجی و قرمز گوجه‌ای می‌توانند به عنوان رنگ رژ گونه استفاده شوند. البته دقت کنید بهتر است از این طیف رنگ‌ها در بخش‌های محدودی از آرایش خود استفاده کنید.

بهترین مدل مو برای صورت گرد چیست؟

بهترین حالت شکل دادن به مو برای افراد دارای صورت گرد مدلی است که نصف موها به حالت دم اسبی بالا بسته و نصف آن‌ها پایین آویزان می‌شوند.

منبع : خانومی

فورس ماژور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.